Samsung WF 70F5E2U2W

Počet otáčok
1200 ot./min
63 kg

• , zakúpené v HEJ.sk

• Tichá a výkonná práčka. Veľmi nízka spotreba elektriny a šetrí aj čas vďaka bublinkovej technológii.
    • Veľmi nešikovne vyriešené prepínanie prášok/prací gél. Treba vybrať celú nadobku potom tam vložiť zarážku, alebo vybrať ju...
    • Privítal by som, keby sa dala nastaviť rýchlosť odstredenia na 800, aby to bolo aj pri ďalších praniach. Ale keď zmením teplotu, alebo program, hneď to hodí na 1200 a musíme preklikať.

Dcéra hovorí, že prádlo je lepšie vypraté, ako v minulej práčke. A to iba za hodinu.
    Má invertorový motor - je tichý a verím, že kvôli tomu bude mať dlhšiu životnosť - sú menšie vibrácie a napäťové špičky.

• , zakúpené v DATART.sk

• Pekný dizajn
    • Kvalitne spracovanie
    • Tiché žmýkanie
    • Veľký bubon
    • Pracka po skončení programu hra asi 20 sekúnd melódiu (dá sa vypnúť)
    • 10rokov záruka na motor
    • Samsung bonus (aktuálna promo akcia Samsungu)
    • Nie je taká veľká ako by človek čakal podla predchádzajúcich recenzii
    • A+++ Ci je taká úsporná uvidíme časom
    • Napúšťanie vody je hlučnejšie ako žmýkanie
    • 7kg do nej môžete dať len na programe bavlna, na 15 minútovom programe len 2kg, na väčšine ostatných len 4kg ( ECO, daily wash, baby care)

Kúpil by som ju znovu, za tu cenu top pracka!

• , zakúpené v HEJ.sk

• tichá, máme ju zatiaľ iba týždeň, takže to nemáme ešte nejako extra odsledované, ale čo ma prekvapilo bola tichosť s akou prala a dokanca aj odstreďovala

zatiaľ sa práčka ukazuje ako veľmi dobrý produkt

7 kg
Počet otáčok
1200 ot./min
63 kg

Automatická práčka pre 7 kg bielizne. Dokonalá technológia Eco Bubble pračky Samsung WF70F5E2U2W/LE šetrí energiu, pretože umožňuje prať v studenej vode s rovnakým účinkom ako v teplej. Technológia vstrekuje do pracieho prostriedku vodu a vzduch a vytvorí hustú penu. Vznikajú bublinky, ktoré preniknú do bielizne a dôkladne ju vyperú. Model je vďaka novému motoru tichší, menej vibruje, je znížené trenie a tak sa pracovné súčiastky menej opotrebujú a majú dlhšiu životnosť. Cena DATART.SK obsahuje RP, ...

2zákazníci neodporúčajú produkt

• Co vam do jej prednosti ked vam po 3.5 roka odyde?
    • Pracky takeho typu (Bubble Soak / Eco Bubble) su vedome tym ze im po case zaruky pokazi sa zle vyrobena zakladna doska - ne vydrzi vybracije. Oprava je draha, a min na SK to bude samozrejme za vas ucet...

Mne to vydrzalo do 3.5 roka - dalej stala zasekavat sa podcas prania, cim dalej tym castejse. Uz som aj vedel co jej je - v nete najdete info o tej zavade... do konca najdete to aj na forumach samsung,com:

Povedali mne to aj ine opravare (ne Samsung). Vedel som ze aj oprava bude draha.
    Tak to ajj vyslo - 134 eur od Samsung service. Ked som ih volal a povedal co jej je - dopredu uz vedeli ze treba menit dosku aj cenu oprav povedali :) Majster prisiel a spravil to za 15 min - vybavene.

Zhrneme:

1. Ne berte pracky od Samsung, naiviac tie Bubble Soak/ Ecco Buble

2. Samsung vie o zavade ale ne hce odvolavat produkt - ticho meni zakladne dosky uzivateliam za ih ucet.
    na Forah vidim ze daakym zakanikam z krain ako Francuzsko napriklad menia zakladnu dosku zadarmo, ale my sme tu na Slovensku, ze ?

3. Pitajte nezavislyh opravarov - me Samsung ne odporucali ale 2-3 ine spolocnosti, ne budem tu pisat ze by ne mysleli ze robim im reklamu ....

• , zakúpené v DATART.sk

• Pekný dizajn
    • Kvalitne spracovanie
    • Tiché žmýkanie
    • Veľký bubon
    • Pracka po skončení programu hra asi 20 sekúnd melódiu (dá sa vypnúť)
    • 10rokov záruka na motor
    • Samsung bonus (aktuálna promo akcia Samsungu)
    • Nie je taká veľká ako by človek čakal podla predchádzajúcich recenzii
    • A+++ Ci je taká úsporná uvidíme časom
    • Napúšťanie vody je hlučnejšie ako žmýkanie

Kúpil by som ju znovu, za tu cenu top pracka!

zatiaľ sa práčka ukazuje ako veľmi dobrý produkt

• , zakúpené v TPD.sk

• Jednoduché ovládanie,Tichá,Veľa funkcií,Cash back 44 eur.
    • Keď to zhrniem tak maximálna spokojnosť.

Zatiaľ max.spokojnosť

• , zakúpené v NAY Elektrodom

• dizajn
    • aj po dvojtyzdnovom pouzivani pracky neprijemny zapach tesniacej gumy.V uzatvorenej kupelni vzduch po spalenej gume,na odpadnutie. zapach je aj ked sa neperie.

pracku som kupila na zaklade reklam a recenzii.uz by som to neurobila

• , zakúpené v Electro World

• Prehľadná voľba programov
    • Účelnosť programov
    • Jednoduchá manipulácia
    • Chýba mi variabilita voľby teploty a trvania cyklu u viacerých programov

Odporúčam

• , zakúpené v Electro World

• ...vynikajúci pomer ceny a kvality tejto práčky
    • zatiaľ nič

Rozhodovala som sa na základe recenzií na túto konkrétnu práčku, porovnávala som aj s inými značkami, ale neľutujem, zatiaľ som nadmieru spokojná, spĺňa všetky moje očakávania. Má prehľadné ovládanie, je veľmi tichá, prádlo z nej vybarám krásne nadýchané a hlavne sa mi páči možnosť navoliť požadovanú teplotu, otáčky a doplňujúce funkcie, čo mi moja predchádzajúca práčka nie celkom dovoľovala. Mala som Candy, nie takú starú, po skončení záruky mi začal blbnúť programátor a teraz po asi 4 rokoch už odchádzalo aj ložisko, neskutočne v nej hrkotalo hlavne pri odstreďovaní.... hrôza, neoplatilo sa opravovať, tak som sa rozhodla pre Samsung s týmto novým motorom s 10 ročnou zárukou na motor, tak dúfam, že nebudem ľutovať a vydrží dlhšie ako predchádzajúca Candy. Aby som podotkla, ešte pred tou spomínanou nevydarenou práčkou som mala tiež Candy, takú malú na 3,5 kg prádla, ale tá mi vydržala asi 20 rokov !!!! a nevymenila som ju kvôli tomu, že sa pokazila, ale preto, že nám trebalo väčšiu práčku a myslela som si že aj lepšiu....

• - veľký bubon
    • - elegantné a moderné prevedenie.
    • - neuveriteľne tichá
    • - prehľadne zobrazuje všetky informácie
    • - možnosť nastavovať teplotu, či rýchlosť žmýkania. (Jednotlivé programy majú rozdielne možnosti.)
    • - má aj krátke programy. Ak je napr športové oblečenie len spotené nemá zmysel ho točiť v pračke niekoľko hodín.
    • - šetrný bubon a ďalšie užitočné technologické hračky a senzory
    • - kvalitný motor 10 rokov záruka
    • snáď len to nešťastné čerpadlo

- Nemám rád hlučné veci, tak ma zaujal použitý motor. Počas prania ho skutočne nie je počuť. Hlasnejšie je žblnkotanie vody v pračke či napúšťanie vody. Odstreďovanie je tiež pomerne tiché. A vôbec s ňou nehádže ako niektoré pračky cestujú po kúpeľni. Má protišmykovú úpravu, tak kým ju nenakloním ani s ňou nepohnem z miesta.
    - Vyhrali sa aj s ovládaním. Veľmi efektné je modré svetlo ktoré ukazuje polohu otočného ovládacieho prvku. Na obrazovke sú všetky informácie zrozumiteľné a niektoré parametre je možné aj meniť.
    - Po ukončení prania pekne hrá klasická hudba a potom sa sama vypne.
    -Niekto tu písal že dlho perie a nemôžu ísť spať kým nedoperie. Ale na to predsa slúži odložený štart. Je tak tichá že myslím že môže prať aj v noci a vyložíte ju ráno.
    - Bubon je hladký a ako aj deklaruje výrobca bude šetrný k textilu.
    - Ten bublinkový systém v niektorých diskusiách odsudzujú ale v skutočnosti to pekne opralo na 40°C aj oblečenie zafŕkané od Primalexu. Samsung to na obrázkoch ukazuje ako nejaké super unikátne tajné zariadenie, ktoré vyrába bublinky. V skutočnosti je to len ďalšie čerpadlo ktoré vháňa vodu späť do bubna a tak sa spevňuje voda z účinnou látkou v pracom prostriedku. Účel to ale plní dobre. Ako bubliny prenikajú látkou šetrne berú zo sebou aj nečistoty. V podstate princíp využívaný desaťročia, kde sa pri praní používala sóda bikarbóna ktorá penila aj v časoch keď ešte pračky ani neboli.
    Podobne fungujú aj rôzne pracie loptičky s otvormi. Ale tie keď sa zamotajú do mokrého textilu nemôžu fungovať lebo nenaberú vzduch a to čerpadlo je teda lepšie riešenie a nevyžaduje to obsluhu.
    - Vodné čerpadlo nám odišlo po piatom praní a hučalo ako prieklepová vŕtačka. V záruke to ochotne vymenili za pár minúť u nás doma. Tak som mal možnosť pozrieť aj na "črevá" tohto zariadenia. Starú pračku som už viac krát sám opravoval tak som sa zvedavo vypytoval.
    Zlá správa je že z niekoľkých druhou čerpadiel použil výrobca to, ktoré sa podľa opravárov kazí pravidelne presnejšie krútil hlavou. Bola vyslovene uvrhnutá vrtuľka. Dobrá správa je, že Vám ju servisák vymení v záruke za to lepšie a ešte tichšie. Ak by bol výrobok po záruke stojí to cca 10€ a drží to na dvoch skrutkách, tak neplatne 200€ za opravára.
    Prístup je zpredu keď sa odmontuje čelo, alebo aj zo spodku kaď sa pračka položí. Obe čerpadlá sú pod filtrom kde je možné manuálne vypustiť vodu.
    Ďalšia dobrá správa je, že keramická špirála, magnetický motor a bubon sú podľa opravárov nezničiteľný a zatiaľ nemali žiadnu opravu.
    -Cena je prijateľná a vo Vianočnej akcii vracali 53€. Takéto zľavy internetové obchody nepublikovali preto si dobre naštudujte aj informácie v Samsungu. Cenou sme sa tak dostali len niečo nad 300€. 7kg, A+++ za takú cenu ...
    Zhrnuté podčiarknuté kúpil by som ju bez váhania znovu.

• , zakúpené v Shoppie.sk

• Práčku máme viac ako mesiac a zatial ide ako hodiny.Odporúčam všetkým čo chcú mať kvalitnú práčku.Zatiaľ spokojný.